Advantage Kredi Kartı ve Özellikleri

Advantage Kredi Kartı kullanım özellikleri, HSCBC Bankası hizmetleri içeriğinden belirlenmektedir. Bu bankaya ilişkin sunulan avantajlar ve Advantage Kredi Kartı kullanımında bulunan özellikler şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Nakit puan ve tatil puan fırsatları ile alışverişlerde kazanılan puanlar pek çok alanda kullanılmaktadır.
  • AVIS araç kiralama hizmetlerinde bu kart kullanıcıları için indirimli tutarlar uygulanmaktadır.
  • PROGO ulaşım ve transfer ücretleri de ilgili kredi kartı kampanyaları arasında yer almaktadır.
  • Ek kart çıkarma işlemlerinde herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır. Hem birden fazla ek kart çıkarılmakta hem de çıkarılan ek kartlar istenen isim için kayıt edilebilmektedir.

Ayrıca öğrenciye kredi kartı veren bankaları inceleyebilirsiniz.

Advantage Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Advantage Kredi Kartı başvurusu, telefon bankacılığı üzerinden yapılabilmektedir. 0 850 211 0 11 hattı kredi kartı kullanıcılarına yönelik hem başvuru hem de detaylı bilgi sunmak amacıyla kullanılmaktadır.

HSBC internet bankacılığı üzerinden de kredi kartı başvurusu yapmak mümkün olmaktadır. Bunun için banka internet sitesinden başvuru kanalı tercih edilmektedir. İletişim bilgilerinin internet üzerinden bildirilmesi ile kredi kartı işlemleri başlatılmaktadır.

Advantage Kredi Kartı Faiz Tutarları ve Ücretler

Advantage kredi kartı ücretleri, farklı işlemler üzerinden uygulanabilmektedir. Bu tutarlar Advantage kartları seçeneklerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Fakat standart kart için uygulanan tutar her müşteri için aynı olmaktadır.

HSBC Advantage Kredi Kartı ekstrelerinin ödemelerinde gecikme yaşanması halinde %2,52 oranında faiz uygulaması yapılmaktadır. Buna ek olarak alışverişlerde %1,84 oranında; nakit avanslarda da %1,84 oranında faiz uygulaması yapılmaktadır.

Advantage Kredi Kartı kullanıcıları için yıllık kullanım aidat tutarı da bulunmaktadır. Standart kartlar için belirlenen bu tutar 108 TL olarak belirlenmektedir. Buna ek olarak çıkarılan ek kart yıllık ücreti ise 50 TL olarak belirlenmektedir.

Advantage Ek Kart Bilgileri

Advantage ek kartlar, aynı limit üzerinden kullanım sağlanmasına yönelik çıkarılan kartlardır. Ana kredi kartı ile aynı kampanyaları içermekte ve kullanım özellikleri de aynı olmaktadır.

Hesap özetleri, mobil bankacılık ya da gönderilen ekstreler üzerinden incelenmektedir. Fakat bazı durumlarda ek kart kullanan müşteriler ayrı bir ekstre üzerinden inceleme yapmak istemektedirler. Bu durumda bankaya bilgi verilerek ek bir hesap özeti gönderilmesi istenebilmektedir.

Ziraat Bankası esnaf desteği paketlerine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Advantage ile Sanal Alışveriş

Advantage Kredi Kartı ile sanal alışveriş yapmak, Güvenli Sanal Alış Veriş uygulaması ile kontrol altında tutulmaktadır. Sanal ortamda oluşabilecek hesap kopyalama işlemleri bu uygulama ile daha geniş bir güvenlik içerisinde önlenmektedir.

Advantage Kredi Kartı kullanımlarında ekstra güvenlik içeren uygulamadan yararlanmak için HSBC üye iş yerleri ile işlem yapmak gerekmektedir. Bunun dışındaki iş yerleri için aynı uygulama sağlanamamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir