Borç Kapatma Kredisi

Borç kapatma kredisi kullanarak borçlarınızı tek bir çatı altında toplayabilirsiniz. Borç kapatma kredisi kullandığınız zaman, gecikme faizini düşünmek zorunda kalmazsınız. Hem de ödemelerinizin takibini kolay bir şekilde yaparsınız. Düşük faiz oranlarından faydalanacağınızdan geri ödemenizi yaparken bütçenizi zorlanmazsınız. Hem de aylık ödemeniz gereken taksit miktarınız azalacaktır. Eğer borçlarınızı ödemekte zorlanırsanız, aylık taksitleriniz bütçenizi zorlamaya başladıysa siz de borç kapatma kredisi kullanabilirsiniz.

Vakıfbank Borç Transferi Kredisi

Vakıfbank borç kapatma kredisi en çok tercih edilen kredi türlerinden bir tanesidir. Çünkü banka uygun faiz oranlarından işlem yapar. İhtiyaç kredisi ve kredi kartı borçlarınız için borç transferi kredisinden faydalanabilirsiniz. Kredi vadesi en çok 12 ay olabilir. Kişilerin başvuru yapmaları için 18 yaşından büyük olmaları gerekir. 18 yaşında küçük kişiler velileri aracılığı ile başvuru yapabilirler. Dilerseler kişiler 3 ay ertelemeli olarak kredi kullanabilirler.

Yetim maaşına kredi veren bankalar hangileridir? Yazımızdan bakabilirsiniz.

Ziraat Bankası Borç Transferi Kredisi

Ziraat Bankası borç kapatma kredisi ile kredi kartı borcu olan kişiler borçlarından kurtulabilecekler. Ödeme sıkıntısı yaşıyorsanız, bu kredi türü ile rahat bir nefes alabilirsiniz. 24 aya kadar vadeli kredi kullanmanız halinde yüzde 1,10 oranında krediden faydalanırsınız. 60 aya kadar vade ile kredi kullanmanız halinde ise faiz oranı 1,20’ye çıkar.

Ziraat Bankası Borç Transferi Kredisi Örnek Hesaplaması Nasıl Olur?

Ziraat Bankası borç kapatma kredisi için örnek hesaplama yapalım. 20 bin TL değerinde borcunuz olduğunu farz edelim. 24 ay vade ile ödemek istemeniz halinde aylık ödemeniz gereken taksit miktarı 977 TL olacaktır. Taksitleriniz bittiği zaman toplamda 23 bin 465 TL ödemiş olursunuz. Aynı miktar borcu dileseniz 60 ay vade ile de geri ödeyebilirsiniz. Bu durumda ayda ödemeniz gereken taksit miktarı azalır. Daha uzun süre boyunca ödeme yapacağınız için d geri ödeme tutarı yükselir. 60 ay sonunda ödenmesi gereken miktar 30 bin TL olur. Borç kapatma kredisi kullanarak bankacılık işlemlerinizi daha düzenli bir hale getirebilirsiniz.

Halkbank kredileri nelerdir? Yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası Borç Transferi Kredisi Almak için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Ziraat Bankası borç kapatma kullanmak için gereken evraklar arasında:

  • TC kimlik belgesi,
  • Banka şubesi tarafından istenilebilecek her türlü belge,
  • Kredi talep formu,
  • Gelir gösteren belge yer alır.

Borç kapatma kredisi için başvuru yapmadan önce evraklarınızı bir kere kontrol ettikten sonra belge beyanı yapmanızda fayda var. Eksik bilgiler değerlendirmeye alınmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir