Esnafa Hangi Bankalar Kredi Veriyor?

Esnaf kredisi veren bankalar ile işletmeniz için ihtiyacınız olan nakit paraya sahip olacaksınız. Taşıt alımından kiralamaya, ham madde desteğinden daha bir çok avantajı esnaf kredisi ile birlikte beraber gelir. Bir çok bankada üst kredi limiti bulunmuyor. Vade süreleri ise bankaya göre değişiklik gösteriyor. 48 aydan 60 aya kadar farklı vade süreleri ile kredi kullanabilirsiniz.

Ayrıca World kredi kartı ve özellikleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

Esnafa Kredi Veren Bankaların İsimleri Nelerdir?

Esnaf kredisi veren bankaların isimleri arasında:

  • Halkbank İşletme Kredisi,
  • Garanti Bankası Ticari Kredi,
  • Ziraat Bankası Girişimci Kredisi,
  • TEB Esnafa Özel Kredi,
  • Yapı Kredi KOBİ Kredisi,
  • Şekerbank Esnafım Kredisi yer alır.

Esnafa Kredi Kampanyalarında Kefil ve İpotek Gösterilmesi Gerekiyor mu?

 Esnaf kredide kefil ve ipotek genel olarak zorunlu değildir. Fakat eğer gayrimenkul almak isterseniz bankaya ipotek gösterilmesi gerekebilir. Bankaların çoğunda ipotekle çekilen kredi miktarı ayrıca hesaplanır. Genellikle kredi otu düşük olan kişilerin kefil ve ipotek gösterilmesi istenir. Eğer kredi notunuz iyiyse, gelir miktarınız yüksekse kredi çekerken şartlarla uğraşmazsınız.

TESKOMB Esnaf Kredisi ile İşiniz için Gerekli Destek Yanınızda

TESKOMB esnaf kredisi sayesinde Halk Bankası aracılığı ile kredi kullanabilirsiniz. Kredi limiti 200 bin TL ile sınırlıdır. Kredi kullanmak isteyen kişilerin mutlaka esnaf ve sanatkar olmaları gerekiyor. Ayrıca kişilerin sicilde kayıtları bulunmalı ve iş ve ikamet yerinin  kooperatifin çalışma bölgesi içinde bulunması gerekiyor.

Anaç sığır desteği şartlarına içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

TESKOMB Esnaf Kredisi Başvuru Süreci Nasıl İşler?

TESKOMB esnaf kredisi ile başvuru süreci yazılı olarak kooperatife müracaat edilmesi ile başlar. Ardından başvuru yapan kişinin durumu yönetim kurulu tarafından değerlendirmeye alınır. Başvuru yapan kişilerin kabul ya da ret kararı 15 gün içinde belirlenir ve yazılı olarak kişilere bildirilir. Kişinin ekonomik ve mali durumu araştırıldıktan sonra, kredi teklifi Halk Bankası’na iletilecektir. Ardından kişi anında kredi kullanır. Kredi kullanımı için istihbaharatın olumlu sonuçlanması gerekir.

Halk Bankası Genç Girişimci Esnaf ve Sanatkarlar için Kredi Fırsatı

Halk Bankası Genç Girişimci Esnaf ve Sanatkarlar kredisi 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu kapsamında değerlendirilir. Kişilerin bu esnaf kredisinden faydalanabilmeleri için en az 1 sene boyunca ustalık belgesine sahip olmaları şartı aranmaktadır. Bu kişiler şartları sağlamaları halinde yüzde yüz indirimli faiz imkanından faydalanırlar. Ayrıca vergi mükelleiyetini sonlandırmış olan kişilerin bu kredi kampanyasından faydalanmaları mümkün değildir. Kişilerin KOSGEB desteği de almamış olmaları gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir