Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrencilere kredi kartı imkânı sunan bankalar, eğitim hayatında öğrencilerin alışverişlerinde avantajlar sağlamaktadır. Öğrencilere kredi kartı veren bankalar şunlardır:

Öğrenci Kredi Kartı Alma

Öğrenci kredi kartı talebinde bulunmak, birçok avantajdan yararlanmanın ve indirimli ürünlerden haberdar olmanın ilk adımıdır. Öğrenci kredi kartı başvuru koşulları bulunmaktadır. Bu koşullar şunlardır:

  • Kredi kartı alacak olan öğrenci 18 yaşını tamamlamış olmalıdır ve 25 yaşından da büyük olmamalıdır.
  • Öğrencilerin üniversitede okuması ve öğrenci belgesine sahip olması gerekmektedir.
  • Öğrencilerin sigortalı bir işte çalışarak düzenli bir gelire sahip olması talep edilmektedir. Çalışmayan öğrencilerin ise ÖSYM bursu alması ya da farklı bir ek gelire sahip olması gerekmektedir.
  • Öğrencilere ait herhangi bir gelir ya da burs bulunmuyorsa, aileden bir kişinin kefil olması talep edilmektedir.

Ayrıca kefilsiz kredi veren bankalar yazımızı inceleyebilirsiniz.

Öğrenci Kredi Kartı Başvurusunda İstenilen Belgeler

Öğrenci kredi kartı talebinde bulunurken gerekli evraklar bulunmaktadır. İstenilen evraklar bankadan bankaya değişkenlik gösterebilmektedir. Öğrenci kredi kartı başvurusunda istenilen belgeler şu şekildedir:

  • T.C. kimlik belgesi ve fotokopisi
  • Güncel öğrenci belgesi
  • Aylık geliri gösteren belge
  • Gayrimenkul bulunuyor ise tapu belgeleri
  • İkametgâh belgesi
  • Kefil istenen durumlarda kefile ait kimlik belgesi ve gelir belgesi

Ziraat Bankası Genç Bankkart Kredi Kartı

Ziraat Bankası öğrencilere Genç Bankkart ile kredi kartı sunmaktadır. Ziraat Bankası Genç Bankkart kredi kartı sahibi olmak için 18-26 yaş aralığında olmak gerekmektedir. Banka, kredi kartı için faiz uygulamamaktadır. Ayrıca herhangi bir masraf da talep edilmeyen bu kredi kartından, ilk 5 yıllık kullanım süresi boyunca aidat alınmamaktadır. Eğer öğrenci, Kredi Yurtlar Kurumu’ndan kredi veya burs alıyorsa, her ay 300 TL ekstra alışveriş limiti Genç Bankkart, lisans öğrencilerine 500 TL, yüksek lisans öğrencilerine 800 TL, doktora öğrencilerine 950 TL limit vermektedir.

Bedelli askerlik kredisi veren bankalara yazımızdan bakabilirsiniz.

Akbank Exi26 Kredi Kartı

Öğrencilere tanınan Akbank Exi26 kredi kartı avantajı, 16-26 yaş aralığındaki tüm öğrencilerin kullanımına sunulmaktadır. Kredi kartının ilk senesinde, yıllık kart aidatı alınmamaktadır. İlerleyen yıllarda kullanılmaya devam eden kredi kartı için banka, yıllık 20 TL aidat talep etmektedir. Akbank Exi26 kredi kartı ile yapılan alışverişlerin geri ödemesi 3 ay ertelemeli olarak gerçekleştirilebilmektedir. Banka, öğrencilerin yaptığı alışverişlerde, özel taksitlendirme imkânı tanımaktadır. Öğrenci kredi kartı için başvurular, bankanın internet sitesinden, şubelerinden, mobil şubesinden veya internet bankacılığından yapılabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir