Vatan Bilgisayar Kredisi Ve Faiz Oranları

2020’de Vatan Bilgisayar kredisi, faiz oran değeri hakkında bilgi aktarılırken, Vatan Bilgisayardan ürün alımında kredi kullandırıldığı ve kredinin sıfır faizli olduğu bilgilerine değinilir. Vatan Bilgisayar ile alınan elektronik ürünler için verilen kredi ile ürün bedelinin taksitli ödeme işleminin gerçekleştirilmesi sağlanır. Vatan Bilgisayar kredisi özellikleri, kimlerin krediyi aldığı, hangi bankanın krediyi verdiği, nereye başvuru yapıldığı ve başvurunun nasıl yapıldığı, alt başlıklardan öğrenilir.

Halkbank kredileri nelerdir? Yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Vatan Bilgisayar Kredisi Temel Özellikleri

Vatan Bilgisayar kredisi belirgin özellikleri şu şekilde sıralanırlar:

 • Vatan bilgisayar kredisi, mağazadan alınan elektronik ürünün maddi değeri kadar kullandırılır.
 • Kredi ürün alımı için yeterli nakit değeri bulunmayanlar, kredi alımı ile taksitli seçenekler üzerinden alışveriş yaparlar.
 • Vatan bilgisayar kredisi, sıfır faiz olanağı ile sunulur.
 • Vatan Bilgisayar ürün alım kredisi, 6 ay, 10 ay ve 12 ay taksitli ödeme imkanına sahiptir.
 • Vatan bilgisayar kredisi, telefon yoluyla başvuru sistemi üzerinden verilir.

Vatan Bilgisayar Kredisi Hangi Bankadan Alınır?

Vatan Bilgisayar kredisi veren banka, Fibabanka olarak bilinir. Kredinin alımı Vatan Bilgisayar mağazalarından yapılır. Vatan Bilgisayardan elektronik ürün alışverişi yapan kişiler, mağazada yapacakları telefonla başvuru yöntemi sayesinde, Fibabanka aracılığı ile kredi kullanımı sağlarlar.

Fibabanka, Vatan Bilgisayar kredisi ile alınan elektronik ürünler için nakit ödeme yapılmadan, taksitli alışveriş seçeneği üzerinden ürün alışverişi yapılmasını sağlar. Alınan ürünlerin maddi değerleri 6, 10 ve 12 ay taksite bölünen aylık ödemeler ile karşılanır.

Vatan Bilgisayar Kredisini Kimler Alabilir?

Vatan Bilgisayar kredisi alabilenler hakkında bilgiler şu şekilde sıralanırlar:

 • Vatan bilgisayar mağazalarından, elektronik ürün alışverişi yapan,
 • Ürün maddi değerini nakit ödemek istemeyen,
 • Kredi puanı yüksek riskli gurupta yer almayan,
 • Geçmişe yönelik ve güncel yasal takipte yer alan kredi borcu bulunmayan kişiler, Vatan Bilgisayar mağazalarından yaptıkları alışverişler için kredi talep ederler.

Vatan Bilgisayar Kredisi Alımı İçin Nereye Başvuru Yapılır?

Vatan Bilgisayar kredi alımı talep yeri, Vatan Bilgisayar mağazalarıdır. Kredi alım işlemli, Fibabanka kanalınca sağlanır. Fibabanka bünyesine yapılan talep ise Fibabanka şubeleri yerine Vatan Bilgisayar mağazalarında geröekleştirilir.

Vatan Bilgisayar mağaza şubelerinden seçilen ürünün alımı sırasında mağaza temsilcileri ile birlikte yapılan, SMS ile Fibabanka işbirlikli Vatan Bilgisayar kredisine başvuru yapılması ile kredi alımı sağlanır. Ürünün maddi değeri kadar talep edilen kredinin onaylanması halinde, bulunulan şubeden ürün alımı sağlanıp, ödemeler Fibabanka kredisi ile yapılır.

Yetim maaşına hangi bankalar kredi veriyor? Yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Vatan Bilgisayar Kredisi Alım Başvurusu

Vatan Bilgisayar’ın verdiği krediye başvuru yapılırken izlenen adımlar şu şekilde sıralanırlar:

 • Kişi kendisine en yakın Vatan Bilgisayar mağaza şubesine gider.
 • Mağazadan alınmak istenilen elektronik ürün seçilir.
 • Mağaza çalışanlarına ürünün alımı için kredi kullanılmak istendiği iletilip, nüfus cüzdanı verilir.
 • Çalışan danışmanlığında, kişi telefonu ile ‘’3422’’ numarasına, ‘’Vatan, boşluk TC kimlik numarası’’ bilgilerini yazıp, gönderir.
 • İşlem ile başvuru sağlanır.

Mesaj gönderiminden birkaç dakika sonra, aynı telefon numarasına Vatan Bilgisayar kredisi için onaylanma mesajı gelir. Kredi onay mesajı alan kişiler, ürünün değeri kadar krediyi Fibabanka aracılığıyla kullanırlar. Vatan Bilgisayarda gerekli ürün alım sözleşmesi imzalanıp, ürün teslim alınır. Ürünün ödeme taksitleri ise Fibabanka’ya her ay ödenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir