Yetim Maaşına Hangi Bankalar Kredi Veriyor?

Yetim maaşına kredi veren bankalar aracılığı ile şubeye gitmenize gerek kalmadan kredi kullanabileceksiniz. Kredi kullanmak isteyen kişilerin, bankaya gelir göstermelerine gerek yok. Bu sayede ev hanımları ve öğrenciler gibi düzenli gelire sahip olmayan kişiler de kredi kullanabilecekler. Yetim maaşına kredi veren bankaların başında PTT ve Ziraat Bankası yer alıyor. Kişiler 48 aya varan vade seçeneklerinden faydalanabiliyor. Kişiler kredileri ihtiyaç kredisi kapsamında kullanırlar.

Ayrıca devlet destekli konut kredisi nasıl alınır? Yazımızı da inceleyebilirsiniz.

PTT’den Yetim Maaşına Kredi Fırsatından Siz de Faydalanın!

PTT yetim maaşına kredi kullandığınız zaman aylık yüzde 1,17 ile 1,25 arasında faiz oranlarından faydalanırlar. Hem yetim maaşı hem de dul maaşı ile kredi kullanmak mümkün oluyor. Size yakın herhangi bir PTT şubesi üzerinden kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Yetim Maaşına Kredi Çekme Kampanyası

Ziraat Bankası yetim maaşına kredi kullanmak isterseniz, aldığınız maaşı mutlaka banka üzerinden temin ediyor olmanız gerekir. Aldığınız maaşın miktarına göre kredi limiti belirlenir. Herkesin limiti bu nedenle farklı olabilir. Eğer maaşınızı Ziraat Bankası’ndan almıyorsanız, maaş taşıma taahhütü ile kredi kullanmanız mümkün.

Vakıfbank Dul ve Yetim Maaşı Kredisi Kullanabilirsiniz

Vakıfbank dul ve yetim maaşına kredi kampanyasında yaş sınırı bulunuyor.  Banka başvuru yapan kişilerin evlenme riski görmemesi halinde, maaşın tam 22 katına kadar kredi kullandırılmasına izin veriyor. Kredi kullanmak için kişilerin kredi notlarının riskli aralıkta bulunmuyor olması önemlidir. Kredi notları 0’dan başlayarak 1900’e kadar çıkıyor. Not puanı ne kadar yüksek olursa, kişilerin kredi kullanmaları da o ölçüde sorunsuz ve kolay oluyor. Banka kredi notu riskli olan kişilerden ek belge ve teminat talebinde bulunuyor. Eğer kredi notunuz riskli aralıkta yer alıyorsa, kredi için başvuru yapmamanızda fayda var. Çünkü başvurunuzun reddedilmesi, kredi notunuzun bir kere daha düşmesi anlamına geliyor.

Hibe kredileri nelerdir? Yazımız içerisinden öğrenebilirsiniz.

Dul ve Yetim Maaşı Kredisi Kullanabilmek için Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Dul ve yetim maaşına kredi kullanmak için kredi notunun yükseltilmesi şarttır. Kredi notunu yüksek seviyede tutmak isteyen bir kişinin ödemelerini zamanında yapması çok önemlidir. Ödemelerin tek gün geciktirilmesinin sorun olmayacağını düşünenler olsa da bu doğru değildir. Sistemden bir saatlik gecikme bile gecikme olarak geçeceğinden kişilerin notunun düşmesine neden olur. Elbette kişilerin gecikme sürelerinin artması ile birlikte kredi notlarındaki düşmede artar. Bu nedenle yetim maaşına kredi çekmek isterseniz, mevcut borçlarınızı ödeyebildiğiniz kadar erken ödemeye özen gösterin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir